Mokiniai su negalia yra vieni iš tų, kuriuos labiausiai paveikė COVID-19 izoliacija Europoje ir pasaulyje. Adaptacijos procesas, kai visi moksleiviai turėjo prisitaikyti prie izoliacijos, moksleiviams su negalia buvo dar sunkesnis, daugeliu atvejų šie mokiniai neteko labai svarbaus kontakto su bendraamžiais ir anksčiau gautos pedagoginės pagalbos.

Nuotolinis mokymas negalią turintiems mokiniams atėmė galimybę bendrauti su bendraamžiais ir, deja, gauti anksčiau jiems teiktą pedagoginę pagalbą.

Ši situacija paveikė vaikus, kaip ir jų šeimas, kurios dažnai jautėsi paliktos be pagalbos. 

Remdamiesi šia patirtimi, kai kurios atitinkamos Europos organizacijos prisijungė prie projekto, kurio tikslas – per dvejus metus visai Europai pateikti pagrįstą metodiką ir IT pagalbą, kurios padėtų tiems, kurie yra priversti mokytis nuotoliniu būdu. Todėl žmonės su negalia ar specializuotais poreikiais, jų šeimos nariai, mokytojai, terapeutai ir operatoriai yra projekto suinteresuotosios šalys.

Europos SUCCESS projektą sudaro šeši oficialūs partneriai ir penki asocijuoti partneriai iš septynių ES šalių. Poznanės superkompiuterių ir tinklų centras (PSNC), Lenkijos IT infrastruktūros ir mokslo tyrimų centras, yra projekto koordinatorius ir pagrindinis technologinis partneris. „Casa Santa Rosa“, Italijos reabilitacijos centras, įsikūręs Romoje ir yra tarptautinio labdaros organizacijos tinklo  dalis, atlieka ryšininko vaidmenį tarp projekto veiklų ir neįgaliųjų, jų šeimų bei globėjų.

Romos universitetas La Sapienza (Italija), Atėnų nacionalinis technologijos universitetas (Graikija), Instituto Politecnico do Porto (Portugalija) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Lietuva) yra akademiniai projekto partneriai,  nes turi ryšį su:

  1. Mokyklomis, atlikdamos institucinį mokytojų rengimą,
  2. Globėjais per savo ligonines ir medicinos mokyklas bei institucines reabilitacijos profesinio mokymo programas reabilitacijos mokyklose,
  3.  ITC sektorius pritaikė naujoves iš savo mokslinių tyrimų pasiekimų šioje srityje.

Prie projekto nuo pradžios prisijungė keturi kiti Ispanijos universitetai kaip asocijuoti partneriai: Madrido Universidad Autónoma, Granados universitetas, Salamankos universitetas ir Rey Juan Carlos universitetas.

Galiausiai iniciatyvą remia visos Europos mokslinių tyrimų ir švietimo tinklas GEANT (Olandija).

Tai trumpas interviu su Michału Zimniewicziu, projekto koordinatoriumi.

– Kaip vadinamas projektas ir kodėl?

– Kadangi projektas yra tarptautinis, angliškas jo pavadinimas yra  „Sėkmė visiems – visuotiniai

skaitmeninio mokymosi principai mokiniams su

negalia“. Taigi, draugams sakykite SĖKMĖ (SUCCESS).

– Koks projekto tikslas?

-Projektas žada sukurti skaitmeninę platformą, pritaikytą moksleivių poreikiams. Ir kartu su metodinėmis gairėmis, sukurtomis ad hoc.

-Kada jis startuos?

-Jis jau prasidėjo: kovo 30 d. buvo oficiali pradžia, o dalyvauti galite apsilankę internetinėje svetainėje SUCCESS4ALL.EU

Kiek jis tęsis?

– Dvejus metus, tačiau sukurti resursai bus nemokamai prieinami visiems dar ne trumpiau nei trejus metus. Manau, kad tai puiki proga sukurti kažką svarbaus ir naudingo mums visiems, kurie kartu galvojame apie mažiau pasisekusių žmonių gerovę: kalbu apie šeimas, terapeutus, operatorius ir mokytojus.

– Kodėl projektas toks svarbus?

-SUCCESS projektas nori padėti kiekvienam pasiekti sėkmę konkrečiu būdu ir ramiai gyventi savo gyvenimą. Projektas vienija visus žmones, kurie bendrauja su šios kategorijos moksleiviais, sukurti platformą jų kalba ir paprastą naudojimui. Mes padėsime ir tiems, kurie gyvena turtingoje šalyje, ir tiems, kurie gyvena mažiau ekonomiškai sėkmingoje šalyje, nes neįgalumas nežino šalies sienų ar atskiria remdamasis pinigine.

Kam skirtas šis projektas?

Jis skirta tokiems centrams kaip mūsų, kur mes padedame daugeliui vaikų su specialiaisiais poreikiais ar negalia. Antra, ji skirta tėvams, su kuriais nuolat bendraujame ir bendradarbiaujame. Trečia, projektu siekiama padėti mokytojams, kuriems tenka sunki užduotis integruoti vaikus į klases. Ketvirta, jis taip pat skirtas visiems mokytojams, nes padėti turintiems specialių poreikių reiškia padėti visiems. Galiausiai, jis skirtas operatoriams ir terapeutams, kurie padeda tiek šeimoms, tiek mokytojams. Visi jie turi tą patį tikslą: padėti tiems, kuriems jos reikia.

– Kaip žmonės gali dalyvauti?

-Visi suinteresuoti žmonės gali dalyvauti, papasakodami mums, kaip galėtume jiems geriausiai padėti, patirdami tai, ką ketiname sukurti, pasisiūlydami bendradarbiauti: eikite į svetainę (www.success4all.eu) arba parašykite mums adresu contact@success4all. eu. Atsakysime jūsų kalba.

– Bet tai tik pradžia;  ar pavyks?

– Esu tikras, kad pasieksime sėkmę. Visi partneriai yra puikios organizacijos, ir mes visi esame įsitikinę savo darbų gėriu.

Skip to content